leftCorner
rightCorner

Fixtures

Junior Shield

  • Fixtures
  • Teams
  • Steel and Sons

  • Fixtures
  • Teams
  • Senior Shield

  • Fixtures
  • Teams
  • Women’s Cup

  • Fixtures
  • Teams


  • Archived

    Junior Shield

    Steel and Sons

    Senior Shield

    Women’s Cup

    Fixtures

    Junior Shield Round 1a - Saturday, September 26, 2015

    Fixtures

    1

    VICTORIA ATHLETIC FC

     

    V

     

    DROMARA VILLAGE II

    2

    BRYANSBURN RGS II

     

    V

     

    DONARD HOSPITAL II

    3

    BERLIN SWIFTS FC

     

    V

     

    KIRCUBBIN FC

    4

    DERRIAGHY CC II

     

    V

     

    KILLOUGH FC

    5

    AHOGHILL THISTLE FC

     

    V

     

    CARNLOUGH SWIFTS FC

    6

    WOODVALE FC

     

    V

     

    GROVE UNITED II

    7

    WILLOWBANK FC

     

    V

     

    DERVOCK FC

    8

    SPORT AND LEISURE RES

     

    V

     

    RATHFERN RANGERS II

    9

    CLOUGH RANGERS F.C.

     

    V

     

    WAKEHURST STAR FC

    10

    VISION ATHLETIC

     

    V

     

    CARNINY RANGERS

    11

    BALLYMACASH RANGERS II

     

    V

     

    SOUTHSIDE RANGERS FC

    12

    CELTIC BHOYS FC DOWNPATRICK

     

    V

     

    ST MALACHYS OB FC

    13

    CARNMONEY FC

     

    V

     

    NEWPARK OLYMPIC

    14

    BLOOMFIELD II

     

    V

     

    FC UNITED LISBURN

    15

    ROSARIO YC II

     

    V

     

    NEWHILL FC II

    16

    DUNMURRY YM II

     

    V

     

    RAVENHILL YM FC II

    17

    NEW SANTOS

     

    V

     

    BALLYKEEL FC

    18

    RACEVIEW FC

     

    V

     

    MALLUSK ATHLETIC

    19

    KILKEEL FOOTBALL CLUB

     

    V

     

    CORRYMEELA FC

    20

    KNOCKBREDA U19

     

    V

     

    BARN UNITED II

    21

    HOLYLANDS

     

    V

     

    FORD FC

    22

    BALLYMONEY UNITED RES

     

    V

     

    CARRYDUFF COLTS

    23

    18TH NEWTOWNABBEY OB II

     

    V

     

    LARNE TECH OB II

    24

    TOLLYMORE UNITED

     

    V

     

    ATLETICO ANTRIM FC

    25

    WARREN YM

     

    V

     

    RIADA FOOTBALL CLUB

    26

    WOODSIDE FC

     

    V

     

    CLOUGHMILLS FC

    27

    CREWE UNITED RESERVES

     

    V

     

    OAKFIELD BREDA FC

    28

    FINAGHY FC

     

    V

     

    MOSSLEY FC II

    29

    1ST BANGOR FC II

     

    V

     

    SOUTH ANTRIM FC

    30

    ABBEYVIEW

     

    V

     

    SPARTA BELFAST

    31

    LOWER MAZE RES

     

    V

     

    REALTA NA CROMOIGE

    32

    BELFAST CELTIC YM

     

    V

     

    ANTRIM ROVERS SWIFTS

    33

    PORTAVOGIE RANGERS

     

    V

     

    ST OLIVER PLUNKETT FC

    34

    ST JAMES SWIFTS

     

    V

     

    GREENISLAND FC

    35

    WAKEHURST STROLLERS

     

    V

     

    MOURNE ROVERS

    36

    WELLINGTON REC II

     

    V

     

    CULLYBACKEY OLYMPIC

    37

    3RD BALLYCLARE OB

     

    V

     

    BANGOR RANGERS

    38

    ST MARY'S FC NEWTOWNABBEY

     

    V

     

    NEWTOWN FOREST FC II

    39

    FC ANTRIM

     

    V

     

    ROOFTOP

    40

    ARDOYNE WMC FC

     

    V

     

    GROOMSPORT FC II

    41

    DUNMURRY REC II

     

    V

     

    CARNINY AMATEURS

    42

    QUEENS GRADS

     

    V

     

    GLEBE RANGERS RES

    43

    FC PENAROL

     

    V

     

    CASTLEWELLAN TOWN FC

    44

    **LOWER SHANKILL FC

     

    V

     

    SHANKILL UNITED II**

    45

    SHAMROCK FC

     

    V

     

    RANDALSTOWN FC

    46

    PORTAFERRY ROVERS II

     

    V

     

    ST MATTHEWS

    47

    TEMPLE RANGERS

     

    V

     

    NEWINGTON FC RES

    48

    NORTH DOWN FC

     

    V

     

    BALLYWALTER REC II

     
    ** TIE OF THE ROUND  **
     
     

    Junior Shield Round 1b - Saturday, October 3, 2015

    Fixtures

    49

    GLANVILLE REC

     

    V

     

    SANTOS FC

    50

    DONAGHADEE FC

     

    V

     

    WHITEHEAD EAGLES

    51

    GRANGE RANGERS

     

    V

     

    CLONDUFF FC

    52

    22ND OLD BOY'S F.C. B

     

    V

     

    F C MOYLENA

    53

    BRENTWOOD FC

     

    V

     

    GREENWELL STAR

    54

    ISLANDMAGEE II

     

    V

     

    MOUNTAINVIEW FC

    55

    BALLYCASTLE UNITED FC

     

    V

     

    UUJ FC II

    56

    STRANGFORD FC

     

    V

     

    GLENRAVEL F.C

    57

    MOAT PARK RANGERS FC

     

    V

     

    BRANTWOOD FC RES

    58

    ST TERESAS FC

     

    V

     

    BASEMENT FC

    59

    NEWCASTLE FC II (Swifts)

     

    V

     

    SIROCCO WORKS II

    60

    WOODLANDS FC

     

    V

     

    BEANN MHADAGHAIN FC

    61

    BALLYSILLAN SWIFTS

     

    V

     

    HARRYVILLE HOMERS

    62

    GALGORM BLUES FC

     

    V

     

    1ST CARRICK OB

    63

    REMO FOOTBALL CLUB

     

    V

     

    BALLYNAHINCH OLYMPIC TOWN

    64

    DUNDONALD FC II

     

    V

     

    AQUINAS II

    65

    4TH NEWTOWNABBEY OB FC B

     

    V

     

    WAVENEY SWIFTS

    66

    BALLYBOGEY

     

    V

     

    CASTLE STAR FC

    67

    SANDY ROW FC

     

    V

     

    RIVERDALE FC

    68

    CONNOR FC

     

    V

     

    KASHMIR BILBAO

    69

    TULLYCARNET FC

     

    V

     

    BUSHMILLS UNITED

    70

    SPORTING BALLYMONEY

     

    V

     

    43RD DUNDONALD FC

    71

    ( Bye)

     

    V

     

    ARDS RANGERS II

    72

    SUFFOLK FC

     

    V

     

    THE DONS FC

    73

    BALLYNAGROSS FC

     

    V

     

    BRAID UNITED FC

    74

    MALACHIANS II

     

    V

     

    TAUGHMONAGH YM FC

    75

    BANGOR YM

     

    V

     

    COLIN VALLEY II

    76

    CLARAWOOD YM

     

    V

     

    KELVIN OLD BOYS

    77

    BALLYVEA FC

     

    V

     

    GLENPARK FC

    78

    ALBERT FOUNDRY II

     

    V

     

    EAST BELFAST II

    79

    AHOGHILL ROVERS

     

    V

     

    STEADFAST FC

    80

    VALLEY RANGERS COLTS

     

    V

     

    AGAPE FC

    81

    1ST LISBURN FC

     

    V

     

    DRUMBO FC

    82

    NEWTOWNBREDA FC

     

    V

     

    SUFFOLK SWIFTS

    83

    SHORTS FC II

     

    V

     

    COMBER YM

    84

    TEMPLEPATRICK FC

     

    V

     

    HOLYWELL FC

    85

    BALLYNURE OLD BOYS B

     

    V

     

    SOUTH SIDE FC

    86

    SOLWAY STARS FC

     

    V

     

    CUMANN SPOIRT AN PHOBAIL

    87

    TULLYMORE SWIFTS FC

     

    V

     

    FC WHITEABBEY

    88

    IMMACULATA II

     

    V

     

    PORTRUSH

    89

    COMBER REC II

     

    V

     

    ABBEY VILLA II

    90

    RED STAR

     

    V

     

    ST LUKES FC

    91

    ST COMGALL'S FC

     

    V

     

    DOWNSHIRE YM II

    92

    NORTEL II

     

    V

     

    ORANGEFIELD OLD BOYS II

    93

    ROSSGLASS COUNTY FC

     

    V

     

    BALLYMACASH YM

    94

    CARROWDORE YM

     

    V

     

    CRUMLIN STAR II

    95

    3RD BANGOR OB FC II

     

    V

     

    LIGONIEL WORKING MENS FC

    96

    IVEAGH UTD II

    v

    ANNALONG SWIFTS

     
     

    Junior Shield Round 2 - Saturday, October 24, 2015

    Fixtures

     
     
     

    Junior Shield Round 3 - Saturday, November 14, 2015

    Fixtures

     
     
     

    Junior Shield Round 4 - Saturday, December 12, 2015

    Fixtures

     
     
     

    Junior Shield Round 5 - Saturday, January 23, 2016

    Fixtures

     
     
     

    Junior Shield Round 6 - Saturday, March 5, 2016

    Fixtures

     
     
     

    Junior Shield Semi-final #1 - Wednesday, April 6, 2016

    Fixtures

     
     
     

    Junior Shield Semi-final #2 - Thursday, April 7, 2016

    Fixtures

     
     
     

    Junior Shield Final - Wednesday, April 27, 2016

    Fixtures

     
     
     

    SPONSORS

    County Antrim FA in Association with

    Toals
    County Antrim and District Football Association
    County Antrim and District Football Association