leftCorner
rightCorner

Fixtures

Junior Shield

  • Fixtures
  • Teams
  • Steel and Sons

  • Fixtures
  • Teams
  • Senior Shield

  • Fixtures
  • Teams
  • Women’s Cup

  • Fixtures
  • Teams


  • Archived

    Junior Shield

    Steel and Sons

    Senior Shield

    Women’s Cup

    Fixtures

    Toals Junior Shield Round 1- - Saturday, September 28, 2019

    Fixtures
    Toals Junior Shield Round 1- Download


    1

    (Withdrawn) NEWINGTON FC U20

    V

    THE DONS FC

    2

    FC BRANTWOOD ANTRIM

    0 V 7

    ABBEYVIEW

    3

    RANDALSTOWN RAMBLERS

    4 V 0

    SHORTS FC II

    4

    SUFFOLK F.C II'S

     0 V 6

    NEWPARK OLYMPIC

    5

    PORTAVOGIE RANGERS FC

    5 V 2

    GROOMSPORT FC

    6

    MALACHIANS 2NDS

    0 V 9

    FC MOYLENA

    7

    MALLUSK ATHLETIC FC

    0 V 5

    PSNI OLYMPIC

    8

    KELVIN OLD BOYS

    4 V 2

    DUNDRUM UNITED FC

    9

    SOUTH SIDE FC

    4 V 1

    LOUGHSIDE FC

    10

    ST TERESAS FC

    13V 1

    RIVERDALE FC

    11

    FC WHITEABBEY

    2 V 1

    COMBER RECREATION 2NDS

    12

    COLIN VALLEY 2NDS

    0 V 9

    DUNDELA RESERVES

    13

    VISION AFC 1ST TEAM

    1 V 6

    ST JAMES SWIFTS 2NDS

    14

    WOODLANDS FC

    6 V 3

    IVEAGH UNITED II

    15

    CROSSCOLLYER YMFC

    1 V 2

    RED STAR CARRICK FC (AET)

    16

    HARMONY HILL FC

    1V 13

    ST MATTHEWS FC

    17

    ORANGEFIELD OLD BOYS FC 2ND TEAM

    0 V 6

    UUJ FC

    18

    SAINTFIELD UNITED 2ND XI

    V

    WITHDRAWN

    19

    ISLANDMAGEE 2NDS

    3 V1 

    NEWINGTON RANGERS F.C.

    20

    WILLOWBANK

    1 V 0

    LARNE TECH OLD BOYS II

    21

    WOODSIDE FC

    2V10

    NEWTOWN FOREST FC 1STS

    22

    BRYANSBURN RANGERS 2ND XI

    4 V 4

    ST MALACHYS OLD BOYS FOOTBALL CLUB (Win on pens)

    23

    ABBEY VILLA II

    3 V 2

    SIROCCO WORKS SECONDS

    24

    NORTH UNITED FC

    0 V 1

    FC UNITED LISBURN

    25

    NEWHILL FC 2NDS

    5 V 3

    ROSEMOUNT REC II'S

    26

    MICHELIN FC

    2 V 3

    FORD 2NDS

    27

    GLEBE RANGERS RESERVES

    V

    WITHDRAWN

    28

    CARRYDUFF ATHLETIC F.C.

    4 V 3

    SOUTHSIDE RANGERS FC

    29

    HOLYWELL

    0V12

    TAUGHMONAGH YOUNG MEN FC

    30

    MOURNE ROVERS FC

    2 V 4

    CORRYMEELA FC

    31

    DUNDONALD FC 2NDS

    0 V 2

    STEADFAST FOOTBALL CLUB

    32

    ST LUKE'S FC RESERVES

    3 V 6

    CELTIC BHOYS FC DOWNPATRICK

    33

    WITHDRAWN

    V

    LAMBEG RANGERS

    34

    BARN UNITED 2NDS

    1 V 8

    QUEENS GRADS

    35

    BALLYNURE OLD BOYS B

    2 V 3 

    FC PENAROL

    36

    BANGOR RESERVES

    0 V 2

    NORTEL FC

    37

    Realta Na Cromoige

    5 V 3

    SUFFOLK SWIFTS

    38

    KIRCUBBIN FC

    4 V 2

    CREWE UNITED RESERVES

    39

    GALGORM BLUES FC

    V

    WITHDRAWN

    40

    AHOGHILL THISTLE FC

    6 V 0

    SEVEN TOWERS FC

    41

    TULLYMORE SWIFTS

    6 V 0

    BRANTWOOD RESERVES

    42

    CASTLE STAR FC

    5 V 2

    KILLYLEAGH YC FC. SECONDS

    43

    1ST BANGOR FC II

    1 V 5

    ROSARIO YFC RESERVES

    44

    NEWCASTLE SWIFTS

    1 V 0

    GLANVILLE REC

    45

    ST MARY'S FC

    3 V 2

    ARDS RANGERS II'S

    46

    68TH NEWTOWNABBEY

    0 V 6

    CASTLEWELLAN TOWN FC

    47

    MOSSLEY FC 2NDS

    6 V 1

    BROOMHEDGE.MAGHABERRY FC RESERVE

    48

    GLENTORAN COLTS

    4 V 2

    BELFAST CELTIC SWIFTS

    49

    CLARAWOOD

    2 V 6

    FINAGHY FC

    50

    DUNMURRY YOUNG MEN FC II

    1 V 2

    ANTRIM ROVERS FC

    51

    8TH OLD BOYS

    4 V 1

    LAGAN SWIFTS FC FIRST

    52

    CRUMLIN STAR IIS

    1 V 2

    SANDY ROW FC 1STS

    53

    LOWER SHANKILL FC

    5 V 4

    WAKEHURST YOUTH

    54

    3RD BALLYCLARE OB

    3 V 1

    RANDALSTOWN FC

    55

    COMBER YOUNG MEN

    2 V 5

    RATHCOOLE FC

    56

    BLOOMFIELD FC SECONDS

    4 V 0

    RAVENHILL YM 2NDS

    57

    SHAMROCK FC

    9 V 2

    CLOUGHMILLS FC

     
     

    Toals Junior Shield Round 1- - Saturday, September 28, 2019

    Fixtures
    Toals Junior Shield Round 1- Download
    BYES 
     

    BYES

    Teams

    BYES

    Teams

    BYES

    Teams

    58

    DROMARA VILLAGE RES

    82

    BERLIN SWIFTS

    106

    BALLYMONEY UNITED RESERVES

    59

    TOLLYMORE UNITED

    83

    WOODVALE FC 2NDS

    107

    DERRIAGHY CCFC 11S

    60

    3RD BANGOR OB FC 2ND TEAM

    84

    ROOFTOP

    108

    BALLYVEA

    61

    HARRYVILLE HOMERS

    85

    SHANKILL UNITED SECONDS

    109

    PORTRUSH

    62

    CUMANN SPOIRT AN PHOBAIL

    86

    BALLYSILLAN SWIFTS FC

    110

    NEWTOWNBREDA FC

    63

    KASHMIR FOOTBALL CLUB

    87

    CONNOR FC

    111

    BALLYNAHINCH OLYMPIC FC II

    64

    AGAPE

    88

    RUBY'S ROVERS FC

    112

    CLOUGH RANGERS FC

    65

    EAST BELFAST FC 2NDS

    89

    DUNMURRY RECREATION FC II

    113

    22ND OLD BOYS

    66

    ROSSGLASS COUNTY

    90

    LISBURN RANGERS RESERVES

    114

    COMBER STAR

    67

    BALLYWALTER REC 2NDS

    91

    KILMORE REC SWIFTS

    115

    18TH NEWTOWNABBEY OBFC 2NDS

    68

    CARRYDUFF COLTS

    92

    CARNLOUGH SWIFTS FOOTBALL CLUB

    116

    BALLYCASTLE UNITED FC

    69

    NORTHERN IRELAND CIVIL SERVICE FC

    93

    GLENAVY YOUTH SENIORS

    117

    BALLYNAHINCH YOUNG MEN

    70

    4TH NEWTOWNABBEY OB FC II

    94

    CARNMONEY FOOTBALL CLUB

    118

    BALLYMACASH RANGERS RESERVES

    71

    BANGOR YOUNG MEN 1STS

    95

    FC ANTRIM

    119

    ROCK ATHLETIC FOOTBALL CLUB

    72

    CRUMLIN UNITED 2NDS

    96

    GREENWELL STAR

    120

    CASTLEREAGH FC 82

    73

    ST OLIVER PLUNKETT FC II

    97

    CREGAGH WANDERERS

    121

    NEW SANTOS

    74

    CULLYBACKEY BLUES FC

    98

    BALNAMORE FC

    122

    BELFAST ATHLETIC

    75

    DUNAGHY FC

    99

    DOWNSHIRE YM 2NDS

    123

    BRAID UNITED FC

    76

    BALLYCLARE NORTH END

    100

    DONAGHADEE FOOTBALL CLUB

    124

    GREENISLAND FC SECONDS

    77

    GLASTON FC

    101

    ARDGLASS FC

    125

    BANGOR SWIFTS II

    78

    CARNINY AMATEUR AND YOUTH FC

    102

    NORTH DOWN 2NDS

    126

    BELFAST CELTIC YOUNG MEN

    79

    CLONDUFF FC

    103

    BALLYCLARE COMRADES U20

    127

    BEANN MHADAGHAIN FC

    80

    STAR UNITED FC

    104

    RIADA FC

    128

    RACEVIEW

    81

    GROVE UNITED II

    105

    HOLYWOOD FC SECOND TEAM

     

     

     

    Toals Junior Shield Round 2- - Saturday, October 19, 2019

    Fixtures
    Toals Junior Shield Round 2- Download
    @import url(https://www.countyantrimfa.org/CuteSoft_Client/CuteEditor/Load.ashx?type=style&file=SyntaxHighlighter.css);

     

    HOME TEAM

     

     

     

    AWAY TEAM

    1

    BERLIN SWIFTS

     

    V

     

    BALLYNAHINCH YOUNG MEN

    2

    PSNI OLYMPIC

     

    V

     

    WOODVALE FC 2NDS

    3

    ISLANDMAGEE 2NDS

     

    V

     

    ST JAMES SWIFTS 2NDS

    4

    CRUMLIN UNITED 2NDS

     

    V

     

    ST OLIVER PLUNKETT FC II

    5

    CARRYDUFF ATHLETIC F.C

     

    V

     

    NORTH DOWN 2NDS

    6

    DONAGHADEE FOOTBALL CLUB

     

    V

     

    LAMBEG RANGERS

    7

    CASTLEWELLAN TOWN FC

     

    V

     

    ROSARIO YFC RESERVES

    8

    CARNINY AMATEUR AND YOUTH FC

     

    V

     

    WOODLANDS FC

    9

    RANDALSTOWN RAMBLERS

     

    V

     

    BALLYCLARE COMRADES U20

    10

    GREENISLAND FC SECONDS

     

    V

     

    DUNMURRY RECREATION FC II

    11

    FC ANTRIM

     

    V

     

    CUMANN SPOIRT AN PHOBAIL

    12

    SANDY ROW FC 1STS

     

    V

     

    SAINTFIELD UNITED 2ND XI

    13

    BALLYMACASH RANGERS RESERVES

     

    V

     

    BANGOR SWIFTS II

    14

    FC PENAROL

     

    V

     

    CREGAGH WANDERERS

    15

    UUJ FC

     

    V

     

    LOWER SHANKILL FC

    16

    BRAID UNITED FC

     

    V

     

    FC UNITED LISBURN

    17

    NORTHERN IRELAND CIVIL SERVICE FC

     

    V

     

    RUBY'S ROVERS FC

    18

    AHOGHILL THISTLE FC

     

    V

     

    BALLYVEA

    19

    CLONDUFF FC

     

    V

     

    TOLLYMORE UNITED

    20

    LISBURN RANGERS RESERVES

     

    V

     

    BANGOR YOUNG MEN 1STS

    21

    GREENWELL STAR

     

    V

     

    GLASTON FC

    22

    BELFAST ATHLETIC

     

    V

     

    KASHMIR FOOTBALL CLUB

    23

    BALLYMONEY UNITED RESERVES

     

    V

     

    BALNAMORE FC

    24

    FC WHITEABBEY

     

    V

     

    AGAPE

    25

    HARRYVILLE HOMERS

     

    V

     

    NEW SANTOS

    26

    CARNLOUGH SWIFTS FOOTBALL CLUB

     

    V

     

    STAR UNITED FC

    27

    NEWCASTLE SWIFTS

     

    V

     

    BEANN MHADAGHAIN FC

    28

    ST MARY'S FC

     

    V

     

    ARDGLASS FC

    29

    KELVIN OLD BOYS

     

    V

     

    CLOUGH RANGERS FC

    30

    ST TERESAS FC

     

    V

     

    WILLOWBANK

    31

    COMBER STAR

     

    V

     

    22ND OLD BOYS

    32

    STEADFAST FOOTBALL CLUB

     

    V

     

    DUNDELA RESERVES

    33

    MOSSLEY FC 2NDS

     

    V

     

    NEWPARK OLYMPIC

    34

    TAUGHMONAGH YOUNG MEN FC

     

    V

     

    KILMORE REC SWIFTS

    35

    BALLYWALTER REC 2NDS

     

    V

     

    NEWTOWNBREDA FC

    36

    GALGORM BLUES FC

     

    V

     

    FC MOYLENA

    37

    RIADA FC

     

    V

     

    GLENTORAN COLTS

    38

    ST MATTHEWS FC

     

    V

     

    RACEVIEW

    39

    ROSSGLASS COUNTY

     

    V

     

    THE DONS FC

    40

    3RD BALLYCLARE OB

     

    V

     

    ROCK ATHLETIC FOOTBALL CLUB

    41

    RED STAR CARRICK FC

     

    V

     

    PORTRUSH

    42

    BLOOMFIELD FC SECONDS

     

    V

     

    BELFAST CELTIC YOUNG MEN

    43

    GLENAVY YOUTH SENIORS

     

    V

     

    BALLYSILLAN SWIFTS FC

    44

    GROVE UNITED II

     

    V

     

    PORTAVOGIE RANGERS FC

    45

    SOUTH SIDE FC

     

    V

     

    DROMARA VILLAGE RES

    46

    4TH NEWTOWNABBEY OB FC II

     

    V

     

    NEWHILL FC 2NDS

    47

    BALLYCASTLE UNITED FC

     

    V

     

    ROOFTOP

    48

    SHAMROCK FC

     

    V

     

    ANTRIM ROVERS FC

    49

    CELTIC BHOYS FC DOWNPATRICK

     

    V

     

    CARRYDUFF COLTS

    50

    NEWTOWN FOREST FC 1STS

     

    V

     

    FORD 2NDS

    51

    CORRYMEELA FC

     

    V

     

    DOWNSHIRE YM 2NDS

    52

    8TH OLD BOYS

     

    V

     

    SHANKILL UNITED SECONDS

    53

    GLEBE RANGERS RESERVES

     

    V

     

    DERRIAGHY CCFC 11S

    54

    ABBEY VILLA II

     

    V

     

    DUNAGHY FC

    55

    CASTLEREAGH FC 82

     

    V

     

    CULLYBACKEY BLUES FC

    56

    BALLYNAHINCH OLYMPIC FC II

     

    V

     

    HOLYWOOD FC SECOND TEAM

    57

    QUEENS GRADS

     

    V

     

    KiIRCUBBIN FC

    58

    ABBEYVIEW

     

    V

     

    18TH NEWTOWNABBEY OBFC 2NDS

    59

    3RD BANGOR OB FC 2ND TEAM

     

    V

     

    NORTEL FC

    60

    CASTLE STAR FC

     

    V

     

    RATHCOOLE 

    61

    FINAGHY FC

     

    V

     

    BALLYCLARE NORTH END

    62

    TULLYMORE SWIFTS

     

    V

     

    CARNMONEY FOOTBALL CLUB

    63

    CONNOR FC

     

    V

     

    ST MALACHYS OLD BOYS FOOTBALL CLUB

    64

    Realta Na Cromoige

     

    V

     

    EAST BELFAST FC 2NDS

     
     

    Toals Junior Shield Round 3- - Saturday, November 9, 2019

    Fixtures

     
     
     

    Toals Junior Shield Round 4- - Saturday, December 7, 2019

    Fixtures

     
     
     

    Toals Junior Shield Round 5- - Saturday, January 18, 2020

    Fixtures

     
     
     

    Toals Junior Shield Round 6- - Saturday, February 22, 2020

    Fixtures

     
     
     

    Toals Junior Shield Semi-final #1 - Wednesday, March 25, 2020

    Fixtures

     
     
     

    Toals Junior Shield Semi-final #2- - Thursday, March 26, 2020

    Fixtures

     
     
     

    Toals Junior Shield Final- - Wednesday, April 22, 2020

    Fixtures

     
     
     

    SPONSORS

    County Antrim FA in Association with

    Toals
    County Antrim and District Football Association
    County Antrim and District Football Association